Monthly Archives: January, 2021

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është rrëshqitja e dheut poshtë rrugës, duke bërë që një pjesë e madhe e asfaltit të lëvize për dhjetëra cëntimetra, shkruan...

IKSHPK thotë se Nazlije Sherifi doli dy herë pozitiv në testin për COVID

19-vjeçarja Nazlije Sherifi nga Mitrovica, e cila vuante nga një sëmundje e veshkave, ka ndërruar jetë të dielën në Qendrën Klinike dhe Universitare. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se 19-vjeçarja përpos sëmundjes së...

Dy të burgosur ngjiten në kulmin e Burgut të Mitrovicës, kishin një kërkesë të çuditshme

Dy të burgosur janë ngjtur në kulmin e Qendrës së Paraburgimit në Mitrovicë, mëngjesin e sotëm. Të njëjtit kanë kërkuar që të biedojnë me prokurorin dhe vetëm pas bisedës me të janë pajtuar që të zbresin poshtë. Rastin e ka konfirmuar...

Ky është 24 vjeçari kosovar që vdiq mbrëmë në aksidentin e tmerrshëm

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte rreth orës 20:30 në fshatin Arllat në rrugën rajonale për Malishevë. Zëdhënësja i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora ka konfirmuar aksidentin e...

I riu nga Deçani me lot në sy: Nazlija në takimin e fundit më tha se bashkë do t’ia dalim

19 vjeçarja Nazlije Sherifi ka vdekur dje pas një sëmundje të rëndë. Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj. Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua....

Albin Kurti lideri më i pëlqyer në Facebook

Viti 2020 ishte padyshim një vit i vështirë për të gjithë, por edhe me jo pak zhvillime interesante në Kosovë. Dardha Solutions ka publikuar renditjen e faqeve të politikanëve kosovarë në Facebook sipas aktivitetit për vitin 2020, bazuar në të...

I riu kosovar kreu vjedhje, por babai e rrah e bën për spital

Një i ri nga Prizreni kishe kryer një vjedhje. Por ndëshkimin nuk e mori nga organet e drejtësisë, por nga babai i tij i cili e rrahu dhe e bëri për spital Lajmin e ka bërë të ditur Policia e...

Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj Agim Bahtirit për “vëllavrasje”

Më 30.03.2020 Policia e Kosovës kishte ngritur kallëzim penal ndaj kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri në Prokurorinë e Shtetit, për kanosje, kërcënim, nxitje të përçarjes e mosdurim dhe përhapje të urrejtjes, për shkak të një deklatare të tij në...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -