Monthly Archives: January, 2021

Biznesmenin kosovar Albert Krasniqi, e vrau babai

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online Reporteri.net ka mësuar se i qëlluari është një biznesmen i njohur nga Prishtina, Albert Krasniqi. Rastin...

Ky është biznesmeni që u vra sonte në mes të Prishtinës

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online Reporteri.net ka mësuar se i qëlluari është një biznesmen i njohur nga Prishtina, Albert Krasniqi. Rastin...

Qëllohet me armë biznesmeni kosovar, vritet në mes të Prishtinës

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online Reporteri.net ka mësuar se i qëlluari është një biznesmen i njohur nga Prishtina(emër i njohur...

Elmi Reçica fton diasporën të votojë për PDK-në

Kandidati i PDK-së për deputet, Elmi Reçica, i ka bërë thirrje mërgates kosovare që të votojë për PDK-në. Ai iu është drejtuar atyre pas një takimi që pati me Departamentin për Diasporë si dhe kandidatët e PDK-së nga diaspora. Reçica u...

Vetura shkel një këmbësor në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, “fajtor” sërish rruga

Në orët e mbrëmjes vetura ka goditur një këmbësor në Vushtrri, teksa po kalonte rrugën, duke i shkaktuar lëndime. I lënduari është dërguar në Spital, mirëpo nuk dihen detaje për shëndetin e tij, shkruan “Jepi zë”. Ndërkaq, dëshmitarët thonë se deri...

ZYRTARE: Vendos PZAP, Albin Kurti nuk mund të garojë në zgjedhje

PZAP ka marrë vendim që të refuzohet pjesërisht ankesa e Vetëvendosjes për vendimin e KQZ-së për mos-certifikimin e listës së kandidatëve për deputetë. Kjo i bije që kandidatët që kanë pasur probleme me ligjin, përfshirë edhe Albin Kurtin, nuk janë...

PZAP-i lë jashtë zgjedhjeve Albin Kurtin: Nuk ka të drejtë të certifikohet

PZAP (Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa) ka vendosur kundër ankesave të subjekteve politike, lidhur me mos certifikimin e kandidatëve të tyre ku pretendohej se një kandidat mund të jetë në listë nëse vendimi gjyqsor me të cilin është...

Vetëm pak vjet më herët, Armend Muja e krahasonte VV-në me Listën Serbe: Po e minojnë rendin kushtetues

Armend Muja me siguri se s’e ka menduar se do të përfundonte në Lëvizjen Vetëvendosje kur në janar të vitit 2016 thoshte se partia e Albin Kurtit dhe Lista Serbe e dirigjuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk...

Skandal në QKMF: Dyshohet se stomatologu mitrovicas ngacmoi seksualisht një djalë, familja e sulmuan mjekun

Një skandal dyshohet se ka ndodhur gjatë ditës së sotme në QKMF e Mitrovicës, ku dyshohet se janë përfshirë dy meshkuj. "Jepi zë" ka mësuar se një stomatolog i vjetër në moshë, ka ngacmuar një pacient 17 vjeçar. Sipas asaj që...

Glauk Konjufca: Valdete Daka është përbetuar për eliminimin e Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka bërë një reagim një ditë pasi kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se ndihet e kërcënuar nga deklaratat e tij. Konjufca ka shkruar se sot u pa qartë se...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -