Monthly Archives: January, 2021

Incident në tubimin e VV-së në Mitrovicë: Qytetari tenton ta sulmojë Albin Kurtin, sigurimi e nxjerrin jashtë

Një incident ka ndodhur para pak minutash në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, që po mbahet në një restaurant ku po thehen masat anti-COVID. Një qytetar është përplasur me Albin Kurtin, duke e sharë dhe ofenduar dhe duke provuar...

Konkursi i kurdisur në Trepçë: Anëtarët e bordit, Shyqeri Sadiku e Esat Peci, punësuan familjarët

Shumë shkelje ligjore ka gjetur shkalla e dytë e Inspektoratit të Punës për konkursin e Ndërmarrjes “Trepça” i cili u hap në shtator të vitit 2019. Vendimi të cilin e ka siguruar KALLXO.com, urdhëron menaxhmentin e Trepçës që të rishpall...

Zjarfikësit e Mitrovicës nisin protestë: Duan shujta e pagesë për punën shtesë

Zjarrfikësit e Mitrovicës kanë nisur të protestojnë sot, për shkak të kushteve në të cilat punojnë çdo ditë. Ata janë shprehur të indinjuar me faktin se Kuvendi Komunal ndau 15 mijë euro për Klubin e Zhytjes “Trepça” ndërkohë që, sipas...

Arrestohen disa sirianë në Mitrovicë, plaçkitën një person në mes të sheshit

Disa sirianë janë arrestuar pak minuta më herët në Mitrovicë. "Jepi zë" mëson se ata u kapën në flagrancë teksa provonin ta vidhnin një person në mes të sheshit. Siç kanë thënë dëshmitarët, ata u ndoqën pasi u kapën duke vjedhur...

Agim Bahtiri e shkarkon drejtorin Hysni Ahmeti që vjen nga NISMA

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vendosur ta shkarkojë drejtorin që vije nga NISMA, Hysni Ahmeti. Nuk dihen ende arsyet e shkarkimit, mirëpo “Jepi zë” mëson se ka pakënaqësi nga kryetari për punën e drejtorit dhe sot kishin...

Edhe një aksident në “rrugën e zezë” në Vushtrri, ka të lënduar

Dy vetura janë përplasur para pak minutash në rrugën magjistrale Mitrovicë-Prishtinë, saktësisht në Vushtrri, ku raportohet për të lënduar. Siç ka mësuar “Jepi zë” nga dëshmitarë nga vendi i ngjarjes, ka persona të lënduar nga perplasja. Ashtu edhe siç shihet në...

“Nuk po flet” – kjo është gjendja e Skënderit, babait që vrau djalin

Skender Krasniqi dje rreth orës 17:00 ka vrarë me armë zjarri djalin e tij Albert Krasniqi. Pas vrasjes, ai kishte thirrur vet Policinë e Kosovës. Ndërsa, vrasja nga avokati i tij po vlerësohet të ketë qenë aksidentale. Avokati i Skender Krasniqit,...

Albert Krasniqi që u vra dje, kishte vrarë një serb në Graçanicë më 2004

Albert Krasniqi, i cili u vra një ditë më parë dhe i dyshuari i vrasjes është babai i tij, në vitin 2005 akuzohet se kishte vrarë një serb në Graçanicë. Albert Krasniqi, ishte i dënuar për vrasjen e studentit të...

Kuvendi vendos: Val Deçani do bëhet “Qytetar Nderi” i Mitrovicës e Lindrit Misini “Nderi i Qytetit”

Në muajin janar Mitrovica dhe gjithë Kosova u trondit nga vdekja e Nazlije Sherifiti. Ajo priste t'i bëhet transplant i veshkës. Një djalosh i ardhur nga Zvicra por nga qyteti i Deçanit kishte shprehur dëshiren të ia dhurojë veshkë e...

Babai vrau Albert Krasniqin dhe njoftoi vetë Policinë: E vrava djalin!

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online Reporteri.net ka raportuar se i qëlluari është një biznesmen i njohur nga Prishtina, Albert Krasniqi. Rastin...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...