Monthly Archives: December, 2020

Lushtaku: PO koalicion me VV-në, por pa Albin Kurtin

Partia Demokratike e Kosovës, e ka përjashtuar mundësinë e koalicionit parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, dhe Nismën Socialdemokrate. Kjo për arsye se kjo parti ka vendosur të garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme. Kështu ka thënë nënkryetari i PDK-së, Sami...

Mërgimtari thotë se u mashtrua në Aeroportin e Prishtinës: U detyrua të blejë një maskë 2 euro

Një mërgimtar thotë që është mashtruar, dhe është obliguar te blejë maskën 2 euro në Aeroportin e Prishtinës. Qytetari Besim Bublica ka thënë se me t'u kthyer nga Kosova për në Basel (Zvicër) ku jeton, të dielen në Aeroportin e...

Dy shqiptarë po vinin nga Gjermania nëpër Serbi, disa persona me kallash i plaçkitën 10000 euro

Në orët hershme të mëngjesit në autostradën Nish – Vranjë janë ndaluar dy shqiptarë me një veturë me targa të Gjermanisë, ndërsa u janë vjedhur 10 mijë euro. Siç raporton gazeta serbe “Blic”, sulmin e kanë bërë disa persona që...

Mëngjes i frikshëm: 5 aksidente për pak orë në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

15 persona kanë pësuar lëndime trupore, si pasojë e pesë aksidenteve në komunikacion që kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, saktësisht në fshatin Shkabaj. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci, ka bërë të ditur se në aksidente...

Shifra dëshpëruese: Mbi 48% e kosovarëve të gatshëm të largohen nga vendi

Saktësisht 48.4 për qind e qytetarëve të Kosovës janë të gatshëm të largohen nga vendi, bazuar në një anketë të Grupit për Studime Juridike dhe Politike. Duke u bazuar në të dhënat e anketës me 1065 qytetarë në shtrirje në...

Ish-kandidatja e VV-së për deputete: Kush e bon për spital Valon Sylën, 500 euro i ka prej meje

Gazetari Valon Syla u sulmua gjatë ditës së djeshme në pikë të ditës në lagjen “Pejton” të kryeqytetit. Sulmi lidhet me punën e tij si gazetar. Pro sulmit të tij është shprehur ish-kandidatja e Vetëvendosjes për deputete, Valbonë Bajrami. Bajrami përmes...

Skender Hyseni e sulmon ashpër Albin Kurtin, e quan populist

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, teksa ka shkruar për 31 vjetorin e themelimit të LDK-së, ka sulmuar ashpër kundërshtarët e tij politikë. Hyseni ka shkruar se pa një LDK të angazhuar Kosova nuk do jetë kurrë ajo që...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin pa ujë

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në kodrën e Cërrnushës. Ata kanë publikuar disa fotografi në faqen e fshatit, ku duket rruga e sakatuar dhe krojet e thara,...

Që nga sot mund të lëvizni deri në orën 20:00, punojnë edhe kafenetë

Qeveria e Kosovës në detyrë ka miratuar dje masat e reja anti-Covid. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media nga zyra për informim e Kryeministrit të Kosovës. “Me kërkesë të Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah...

Bedri Hamza tregon nëse do të jetë kandidat për kryeministër

Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza janë dy emrat që aktualisht lakohen për kandidat për kryeministër nga PDK. Por kjo parti ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar se cili prej tyre do të jetë kandidat për kryeministër dhe bartës i...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...