Monthly Archives: November, 2020

Shkollat do të mbyllen më herët, gjysëmvjetori mund të përfundojë së shpejti

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që është i paraparë me kalendarin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Zemaj ka pohuar se kjo do...

Aktivisti i VV-së: Gurëthyesi i Kamishit që rrafshoi Cërrnushën, ka marrë edhe 1 licencë

Imer Fejza, banor i fshatit Kçiq, njëherit edhe aktivist i njohur i VV-së në Mitrovicë, përmes një postimi në facebook, ka reaguar në lidhje me dëmet e mëdha që po i shkaktohen fshatit dhe banorëve nga gurëthyesi në Kodrën...

Albin Kurti gëzohet që e mposhti PDK-në në Mitrovicën Veriore

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të djeshme në Podujevë e Mitrovicës të Veriut. Sipas tij, është humbur shumë kohë dhe duhet të ecet përpara me “komuna të qytetarëve, jo të komunarëve”, shkruan Jepi zë. Ai ka...

Aksident trafiku në mes të qytetit të Mitrovicës

Një aksident është shkaktuar para pak minutash në mes të qytetit të Mitrovicës, më saktësisht në rrugën "Mbretëresha Teutë". Një dëshmitar i ka thënë "Jepi zë" se asnjë person nuk ka pësuar lëndime, përveç dëmeve materiale të automjeteve. Në fotografitë e...

E dhimbshme: I riu kosovar me vajzën 6 muajshe vdesin në një aksident në Gjermani

Një aksident i rëndë trafiku që ndodhi mbrëmë në Gjermani i mori jetën kosovarit, Elvis Muçaj dhe vajzës së tij gjashtë muajshe, Luanës. Kjo u bë e ditur nga Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj i cili ngushëlloi familjen Muçaj. I riu,...

Agim Bahtiri i gëzuar: Urime fitorja Lëvizjes Vetëvendosje, urime llapjanë

Zgjedhjet në Podujevë kanë marrë jehonë të madhe, saqë e gjithë Kosova është përfshirë në to. Njëlloj edhe Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës. Bahtiri ka reaguar pak minuta pasi u mbyllën vendvotimet duke u shprehur i bindur në fitore dhe...

Armend Muja: VV-ja fiton zgjedhjet në Podujevë me 50.2%

Analisti dhe studiuesi i opinionit, Armend Muja, i ka publikuar rezultatet e studimit të tij për zgjedhjet në Podujevë. Sipas tij, fitues i zgjedhjeve në Podujevë do të jetë Shpejtim Bulliqi i VV-së, shkruan “Jepi zë” Muja ka thënë se janë...

Habisin shkencëtarët kinezë: Virusi nuk është nga Wuhan, ai mund të jetë nga Serbia

Shkencëtarët kinezë pretendojnë se koronavirusi e ka origjinën në Indi. Sipas tyre virusi është shfaqur në Indi që në verën e vitit 2019, dhe ka kaluar nga kafshët tek njerëzit përmes ujit të ndotur, para se të shkonte dhe...

Për shkak të punësimeve në Teatër, Albin Kurti nuk pranoi ta takonte Faruk Mujkën në Mitrovicë

Një konkurs për disa vende pune në Teatrin e Mitrovicës, ka nxjerrur në pah skandalin më të madh të kohëve të fundit në këtë qytet, i cili tani po shkakton efekte brenda VV-së. Pikërisht për skandalin që e zbuloi “Jepi...

E dhimbshme: Ky kosovar diplomoi në master para 10 vitesh, por akoma kryen punë fizike

Edison Telaku quhet i riu nga Malisheva, i cili ka përfunduar studimet në Master në degën e Sociologjisë. Ai sot punon në madem të gurëve, pasi nuk ka mundur të gjejë punë në degën që ai ka studiuar. Telaku i...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...