Monthly Archives: October, 2020

I sëmuri pret në veturë, pasi kamioni bllokoi rrugën në Spitalin e Mitrovicës

Një i sëmurë është dashur të pres për një kohë në veturë, pasi rruga për në Emergjencë ishte bllokuar. Një dëshmitar i ka thënë "Jepi zë" se për disa minuta, i sëmuri është detyruar të pres në kolonë. Sipas dëshmitarit, rruga...

Lajm i mirë: Rruga “Ali Zeneli” në qendër të Mitrovicës do të hapet, Komuna do të këmbejë pronën e saj me atë private

Rruga “Ali Zeneli”, që konsiderohet si një ndër kryesore në qytetin e Mitrovicës, planifikohet të hapet me qëllim që të lidhet me rrethin kryesor të qytetit. Sipas Planit Rregullues Urban "Qendra", kjo rrugë pritet të hapet nga rrethi kryesor për...

Huliganizmi s’ka të ndalur, dëmtohen lodrat e fëmijëve tek Liqeni Akumulues

Lodrat e fëmijëve tek Liqeni Akumulues në qytetin e Mitrovicës janë dëmtuar gjatë natës së mbrëmshme. E siç duket kjo ka ardhur nga persona të papërgjegjshëm e huliganë, të cilëve nuk iu është mësuar syri të shohin gjëra të bukura,...

Shoferi parkon në vija të bardha dhe futet si “zotni” në market

Një veturë e tipit Golf IV ka zgjedhur të parkohet në mes të vijave të bardha, më saktësisht në vendkalimin e këmbësorëve. Një qytetar që ka dërguar fotografi nga vendi, i ka thënë Jepi zë, se vozitësi pasi ka parkuar...

Kamioni i ETC-së ia futë trup sheshit të qytetit si në “bahçe të babës”

Një kamion i ETC-së, në mes të ditës sot, ka hyrë përmes sheshit të qytetit të Mitrovicës. Qytetarët kanë dërguar disa foto në adresë të “Jepi zë”, ku shihet ky mjet i rëndë duke përshkruar sheshin e qytetit, të destinuar...

Zyrtare: Vendos Ministria, e diela bëhet ditë pune në Mitrovicë

Pasi janë bërë thuajse 2 vjet që e diela në Mitrovicë është pushim, nga kjo javë ajo do të jetë zyrtarisht ditë pune. Kështu ka konfirmuar Ministria e Pushtetit Lokal, e cila ministri u pyet nga organet komunale për ligjshmërinë...

Dyshohet që burri vrau gruan dhe e varrosi fshehurazi afër Ibrit, FSK-ja po kërkon trupin

Trupi i një gruaje që u vra nga burri në Vushtrri, dyshohet se është varrosur diku në territorin e Mitrovicës. Trupi i saj u varros për t’u fshehur, e kjo ka vënë në lëvizje institucionet, shkruan Jepi zë. Siç ka mësuar...

Polici i ri mitrovicas që shpëtoi të plagosurin në rrugë, nderohet me mirënjohje

Muaj më parë një qytetar i Mitrovicës me gjestin që kishte bërë ia shpëtoi jetën një njeriut. Florim Ahmeti kishte rastisur në një burrë të plagosur me gjashtë plumba në Vaganicë, të cilin pastaj e kishte marrë dhe e kishte...

Pas 6 ditësh, Ujësjellësi ia rikthen ujin Vushtrrisë

Pas disa ditë mungesë të ujit në Komunën e Vushtrrisë, sot në mbrëmje është rikthyer furnzimi. Mirëpo, ujë do të ketë vetëm deri nesër, pasi do të intervenohet në rregullimin e një prishje. Ujësjellësi ka propozuar qytetarëve që të rezervojnë...

Njeriu që “vodhi” 2 milionët, u punësua në Thesar në kohën kur Ahmet Shala i PDK-së ishte ministër – u avancua gjatë mandatit të...

Mbi 2 milionë Euro të shtetit janë vjedhur përmes 4 transaksioneve në llogaritë e një kompanie private, “LDA Group SHPK”, që del të jetë e dyshimtë, nga Drenasi. Për ngjarjen që ka ndodhur më 09 tetor 2020 në Thesarin...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...