Monthly Archives: September, 2020

I thanë po të dëgjojmë duke folur shqip në Prishtinë do ta thyejmë nofullën, i riu serb lajmërohet midis Kosovës

Një video u bë virale në rrjetin social Tik Tok kur një i ri nga Serbia vendosi të udhëtojë në Prishtinë. Arsyeja për këtë është më se e papritur. Gjegjësisht, siç shpjegon serbi D.K në video, dikush në rrjetin social...

Trupi i viktimës 16-vjeçare nga Llausha do të zhvarroset, dyshohet se e vrau xhaxhai në Drenicë gjatë luftës

Organet e hetuesisë janë duke vazhduar hetimet për 16-vjeçaren e vrarë në kohë të luftës në malet e Llaushës. Ngjarja tragjike dyshohet se ka ndodhur nga axha i të ndjerës e për arsye banale. Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka bërë...

Zhvillime dramatike: Mund të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme në Mitrovicë, e thotë Agim Bahtiri

Mbledhja e sotme urgjente e thirrur nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri, është udhëhequr nga asamblisti më i vjetër në moshë, Shyqyri Peci, në mungesë të prezencës së kryesuesit Kamberi, ku pikë e vetme e rendit të ditës ishte...

Kompania serbe e lidhur me Milan Radojicicin dhe që po ndërton “Luginën e Diellit”, dënohet 40 mijë euro nga shteti i Kosovës

Në komunën veriore të Kosovës, Zvecan, është shtrirë një lagje e madhe me dhjetëra shtëpi në qindra hektarë. Ky projekt financohet nga Qeveria e Serbisë, e tenderin për ndërtimin e saj e ka fituar kompania “RAD”. Për këtë lagje pati...

Erdhi edhe kjo ditë: PDK-ja akuzon për skandal korruptiv Avdullah Hotin, Albin Kurtin e Ramush Haradinajn

Partia Demokratike e Kosovës i ka cilësuar si vendime të dyshimta përzgjedhjen evendit për ndërtimin e “Minierës së Re”, të Korporatës Energjetike të Kosovës. Në një konferencë për media, deputeti i PDK-së, Bajrush Xhemajli, ka thënë se fillimisht kryeministri Haradinaj,...

“14 orë çizmet nuk na ndahen, nuk ka as shujta”, policët kosovarë paralajmërojnë protesta

Forcat e Policisë së Kosovës shumë shpejt do të dalin në protestë. Kështu ka paralajmëruar Shaban Tasholli, përfaqësuesi i Sindikatës së Policisë së Kosovës në mbledhjen e Komisionit për çështje të sigurisë dhe mbrojtjes. Ai ka thënë se këtë nuk...

Trump ka fjalë të mëdha për kryeministrin Hoti, e quan të guximshëm

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka quajtur të jashtëzakonshëm guximin e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për të shkuar më 4 shtator në Washington për ta nënshkruar marrëveshjen e arritur. Në faqen e...

Jetë o jetë: Naser Ramadani i merr 7 rroga në muaj

Përderisa rreth 120 mijë persona janë në kërkim të një pune, në vend ka zyrtarë që mbajnë disa vende pune në të njëjtën kohë. Një prej tyre është edhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Tash e...

E trishtë: Kjo është gruaja nga Mitrovica që u ther 11 herë me thikë nga burri, ishte në rrezik për jetën

Dje rreth orës 6:00 të mëngjesit, një person rreth 40 vjeç nga Klina e Poshtme e Skënderajt, mësues i artit në Mitrovicë, kishte qëlluar me thikë gruan e tij derisa ajo ishte duke fjetur. "Jepi zë" mëson se gruaja që...

6 vjeçari kosovar që fle me top e zgjohet për të mahnitur të gjithë: Ai po cilësohet si talent i jashtëzakonshëm

Futbolli është ëndrra e miliona fëmijëve, por të paktë janë ata që nisin ta shijojnë sapo t’i marrin këmbët. Yll Bekteshi që jeton në Prishtinë e që ka prejardhje nga Skënderaj, veçse po shijon ëndrrën me top në këmbë. Ai...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -