Monthly Archives: August, 2020

Nuk e kthyen në punë drejtorin e shkarkuar, Inspektorati dënon me 24 mijë euro bordin e Trepçës

Inspektorati i Punës ka shqiptuar masën ndëshkimore ndaj anëtarëve të Bordit të Përkohshëm të ndërmarrjes “Trepça” në cilësinë e personave fizikë për moszbatimin e vendimit të këtij institucioni për rikthimin e Basri Ibrahimit në krye të kësaj ndërmarrje. Sylejman Hyseni,...

Shteti kosovar do të punësojë edhe 1 mijë mësimdhënës

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, që të mundësojë angazhimin e 1.000 mësimdhënëseve me pagesë për vitin e ri shkollor, që pritet të fillojë më 1 shtator. Angazhimi i këtyre mësimdhënësve, sipas zyrtarëve të...

Ushtari i UÇK-së me 5 plagë tregon si e shëroi Bajram Rexhepi: Me shëndet plagët e lirisë

Autor: Shkumbin B. Kajtazi Dy fjalë që tregojnë dy jetë: një të shpëtuar, e një tjetër të mbyllur me krenari. "I bajsh me shëndet plagët për lirinë e Kosovës", i kishte thënë Bajram Rexhepi ushtarit të UÇK’së, Burim Idrizit, i cili...

Në ora 21:00 e gjithë Kosova në terr

Ora 21:00 e natës së sontme do të jetë e errët. Oda e Profesionistëve Shëndetësor do të ndezë qirinj për t’i nderuar profesionistët shëndetësorë që vdiqën për shkak të infektimit me COVID-19. Përveç qirinjëve, ata kanë kërkuar edhe nga gjithë...

Lajm i mirë: Në dy ditët e fundit, asnjë i vdekur nga COVID-i në Mitrovicë

Dy javët e kaluara për Mitrovicën ishin kritike, pasi numri i viktimave nga COVID-I shënoi rritje të madhe. Mitrovica u bë një prej qyteteve me numrin më të madh të vdekjeve, duke u regjistruar 26 vdekje që nga nisja e...

Drejtori Egzon Jashari me 284 mijë euro pasuri, 14400 euro në bankë

Drejtori i Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Egzon Jashari, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Ai ka deklaruar tri parcela tokë dhe një shtëpi, shkruan “Jepi zë”. Sipas deklarimit të vetë Jasharit, ai ka tokë ndërtimore në vlerë 46 mijë...

Inxhinieri i Trepçës vdiq nga COVID, shkon në 26 numri i viktimave në Mitrovicë

Ka vdekur inxhinieri i gjeologjisë në Minerën e Trepçës, Zijadin  Mustafa. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga Sindikata e re e minatorëve, shkruan Jepi zë. “Të nderuar minatorë të Trepça Sh.A. me dhimbje të thellë ju...

Shtëpi 120 mijë euro, një banesë e dy lokale – drejtori Naser Muja deklaron 12400 euro në bankë

Drejtori për Infrastrukturë dhe Shërbime Publike, Naser Muja, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit, dhe rezulton se ka mjaft pasuri. Sipas deklarimeve që vetë Muja i ka bërë në AKK, ai ka një shtëpi në vlerë 120 mijë euro,...

Vdes nga COVID-i punëtori i njohur shëndetësor, Sheki

Punëtori shëndetësor Sherafedin Mehmeti ka humbur para pak minutash betejën me COVID-19. “Jepi zë” ka marrë informacione të sigurta nga burime brenda spitalit, se i njohuri si “Sheki” nuk ka mundur t’i mbijetojë virusit. Sheki ishte i shtrirë në Spitalin e...

Babushi i VV-së me shtëpi 100 mijë euro e tokë 90 mijë – aksionar në 4 biznese

Drejtori i ri i Inspektoratit të Komunës së Mitrovicës, Fidan Ademi, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Ai ka thënë se ka një shtëpi të prindit në vlerë 100 mijë euro dhe tokë, po ashtu të prindit, në vlerë...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...