Monthly Archives: March, 2020

“E kemi bo pa duar” – pritja e Thaçit për Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka pritur në takim kryeministrin, Albin Kurti. Kurti në konferencë për media bëri të ditur se nuk do t’i shtrengojnë duart me presidenti, për shkak të parandalimit të koronavirusit. Me të hyrë kryeministri Kurti në...

Ministri i Shëndetësisë: Mos prisni mysafirë në shtëpi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka treguar disa nga veprimet që duhet t’i bëni për ta parandaluar infektimin me koronavirus. Në mbledhjen e Komisionit të Posaçëm për parandalimin e infeksionit me virusin Covid-19, Vitia këshilloi që të konsumohet sa më...

Xhumaja e nesërme në pikëpyetje

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, thotë se sot do të takohen me përfaqësues të Bashkësisë Islame të Kosovës për të vendosur nëse do të ndalet falja e xhumasë nesër nëpër xhami, për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit. Qeveria...

Edhe VIVA Fresh shfrytëzon panikun, punëtorëve ua heqë pushimin javor

Ndërsa e gjithë bota është në panik nga koronavirusi, çka jo pak kompani kanë marrë vendime që punëtorët e tyre për një kohë të mos dalin në zyrë për të punuar në Kosovë ndodh krejt e kundërta. Disa nga marketet...

Qytetari nga Mitrovica: Nga mbrëmë po paguajmë 80 euro për 50 kg miell

Prej mbrëmë kur Qeveria e Kosovës ndërmori masa për parandalimin e virusit Covid 19, qytetarët janë alarmuar duke blerë produkte ushqimore e farmaceutike me shumicë. Madje, mbrëmë e po vazhdohet edhe sot të ketë tollovi në shumë markete, farmaci e...

“Interex” shfrytëzon panikun, ua heqë punëtorëve pushimin javor dhe rrit orarin e punës

Ndonëse e gjitha bota është në panik dhe kërkohet të mos dalin në punë vendet ku janë shënuar edhe viktima, bizneseve në Kosovë, nuk po iu bënë përshtypje kjo. Shumë qytetarë kanë shprehur shqetësimin se marketet në Kosovë kanë dyfishuar...

A është veriu Kosovë? – shpërfillet vendimi i Qeverisë, fëmijët shkojnë në shkollë

Edhe pse Qeveria e Kosovës mori vendim që të ndërpritet mësimi deri më 27 mars në mbarë territorin e Kosovës për të parandaluar përhapjen e virusit COVID 19, serbët e veriut nuk po e respektojnë atë. Të gjitha shkollat në...

Komuna e Mitrovicës do të inspektojë bizneset për rritje të çmimeve

Drejtuar nga nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, sot është mbajtur mbledhje e Bordit të Drejtorëve, ku janë diskutuar rekomandimet e ndërmarra nga Qeveria e Kosovës, lidhur me masat parandaluese rreth virusit COVID- 19. Në këtë mbledhje ekzekutivi i komunës u...

Vjen një lajm i mirë: Edhe 7 persona të dyshuar për koronavirus në Kosovë, dalin negativë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka thënë se gjatë ditës së sotme në Laboratorin e Mikrobiologjisë molekulare janë testuar 7 mostra që u morën nga persona që po dyshohen për koronavirus. IKSHPK jep lajmin e mirë, duke konfirmuar...

Vdes personi i parë i prekur me koronavirus në Shqipëri

Është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri. Oranews raporton se pacientja e infektuar me coronavirusin COVID -19 humbi jetën para pak minutash. 75 vjeçarja kishte ardhur nga Italia dhe kishte disa ditë që ishte shtruar në spitalin e Durrësit. Gjithashtu...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...