Monthly Archives: February, 2020

Prapaskenat e mbledhjes urgjente: Agim Bahtiri deshi të dorëhiqej

Një ftesë e papritur shkoi për zyrtarët e lartë komunalë rreth orës 19:00. Ata u ftuan për një mbledhje të jashtëzakonshme në orën 21:00. Drejtorët u paralajmëruan për disa shkarkime, por të cilat nuk ndodhën. Mirëpo, “Jepi zë” ka mësuar...

Albin Kurti e bën këshilltar një njeri që praktikon islamin

Kryeministri Albin Kurti, ka emëruar sot Durim Berishën si këshilltar të jashtëm politik. Sipas njoftimit, Berisha bart titullin Doktor Shkence në fushën e Juridikut, me profil në Ligjin Kushtetues, Kushtetues Krahasues, Kushtetues të Drejtësisë dhe Teorisë pranë Heinrich Heine University...

E ndalin veturën dhe dalin t’i qërojnë hesapet në mes të rrugës, 2 persona boksohen në hyrje të Mitrovicës

Një ngjarje jo e zakonshme ka ndodhur në hyrje të Mitrovicës, saktësisht në Shupkovc rreth orës 13:30, ku dy persona janë përleshur me boksa. Nga pamjet që ka siguruar “Jepi zë”, personat kanë qenë në një veturë por e kanë...

Vdes ish futbollisiti mitrovicas Gëzim Kaqaniku- Kaqa

Ish fubollisiti i njohur mitrovicas, Gëzim Kaqaniku i njohur si "Kaqa", pas një sëmundje ka vdekur në moshën 48 vjeçare. Kaqa përveç si futbollist ka punuar edhe si trener në Klubin Futbollisitik  Trepça, ai njihej si një futbollist me teknik të...

Oda Amerikane shprehet kundër që të mbyllen bizneset të dielave

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësimin e saj lidhur me vendimet e disa Kuvendeve Komunale anembanë Kosovës për ndalimin e punës së bizneseve ditën e diel, gjë që do të kufizojë aktivitetet ekonomike, e rrjedhimisht do të ndikojë...

Komuna nuk ka marrë akoma masa për përleshjen e drejtorit me pedagogen në shkollën e Shipolit

Ndonëse kanë kaluar një javë që kur drejtori dhe pedagogia e shkollës “Fazli Grajcevci” patën një incident në shkollë, Komuna nuk ka marrë asnjë masë. “Jepi zë” ka pyetur Komunën nëse ky rast është shqyrtuar, por ata kanë thënë se...

Gazetari nga Mitrovica i dërgon letër publike Albin Kurtit: Ndale “Luginën e Diellit”

Gazetari nga Mitrovica, Urall Boshnjaku, i ka dërguar një letër publike kryeministrit Albin Kurtit, ku i kërkon të ndalet projekti serb që quhet "Lugina e Diellit". Ai ka thënë se shkarkimet në jug do të merrnin kuptim vetëm nëse ndalet...

Brenda banesës ku jeton Albin Kurti, e vogël dhe modeste

Me 66 vota pro, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Republikës së Kosovës. Kurti jeton me bashkëshorten e tij norvegjeze, Rita K. Augestad-Knudse, dhe vajzën, Lean. Ndryshe, Kurti njihet si njëri nga lideret që bënë jetë mesatare....

VV e LDK nuk e formatin Mitrovicën, asnjë ministër nga ky qytet

Ndonëse është një prej qendrave kryesore, Mitrovica nuk do të përfaqësohet me asnjë ministër në Qeverinë e Albin Kurtit. Sic u raportua sot, në listat me emrat e ministrave që pritet të votohen nesër, nuk figuron asnjë nga Mitrovica. Kjo gjë...

2 emra nga Mitrovica po përfliten për zëvendësministra në Qeverinë Kurti

Ndonëse është një prej qendrave kryesore, Mitrovica nuk do të përfaqësohet me asnjë ministër në Qeverinë e Albin Kurtit. Sic u raportua sot, në listat me emrat e ministrave që pritet të votohen nesër, nuk figuron asnjë nga Mitrovica. Mirëpo, politikanët...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...