Monthly Archives: January, 2020

Përfundon takimi pa marrëveshje, VV e LDK ikin nga gazetarët

Ka përfunduar takimi më shumë se dy orësh mes kreut të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Krerët e këtyre partive nuk kanë folur pas mbarimit të takimit, në vend të kësaj ata kanë zgjedhur t’i ikin...

Kryetari “ambicioz” merret me punë nacionale, flet në emër të Albin Kurtit

Ndonëse Albin Kurti nuk foli që nga qëndrimi i fundit i LDK-së se “nuk heqin dorë nga kryeparlamentari”, ai që po flet është i sapoaderuari në parti. Agim Bahtiri, duke folur në emër të liderit, ka treguar se VV-ja nuk...

Policia tregon nëse ka të lënduar nga djegia e banesës në Tunel të Parë

Një banesë ka marrë flakë para pak minutash në fshatin Tunel i Parë, që gjendet në rrugën Mitrovicë-Shalë e Bajgorës. Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për “Jepi zë”, duke sqaruar se nuk ka të lënduar sepse me kohë...

LAJMI I FUNDIT: Digjet një banesë në Tunel të Parë, nuk dihet nëse ka njerëz brenda

Një banesë ka marrë flakë para pak minutash në fshatin Tunel i Parë. Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes i kanë dërguar pamje “jepi zë”, mirëpo ata nuk kanë mundur të evidentojnë nëse ka njerëz brenda. Rasti ka ndodhr para rreth 7...

Sekretari i KEK-ut tregon publikisht se u punësua një djalë që i kishte premtuar para 6 muajsh

Sekretari i KEK-ut, Lulzim Zeqiri, i cili vjen nga Mitrovica, ka treguar publikisht se ka ndikuar në punësimin e një djali në institucionin ku ai punon, e të cilit i kishte premtuar para 6 muajsh. Më 18 qershor të vitit...

Njeriu i Trump: Amerika dëshiron të hap vende pune në Kosovë

Darka e punës e presidentit Hashim Thaçi dhe të Dërguarit të Posaçëm për Ballkan, Richard Grenell, ka nisur duke folur për media. Ambasadori Grenell ishte fjalëpak kur u pyet lidhur me ndihmën për krijimin e Qeverisë së re, mirëpo tregoi...

I arrestuari për ngacmim seksual të dy 16 vjeçareve në Vushtrri, ishte kandidat i VV-së

Gazeta Online “Reporteri.net”, mbrëmë raportoi se si një profesor i Edukatës Fizike në Gjimnazin “Eqrem Çabej” në Vushtrri, është arrestuar pasi ngacmoi seksualisht dy nxënëse 16 vjeçare. Rastin e ka konfirmuar mbrëmë për Reporteri.net edhe Policia e Kosovës. “Me datë 20...

Tani kur të gjobiteni, dënimin mund të paguani në veturën e Policisë

Çdokush që mund të bie ndesh me rregullat e komunikacionit e që për këtë mund të gjobitet nga Policia e Kosovës, do të mund t’i paguajnë ato në vendin ku edhe gjobitet. Kjo gjë u bë e ditur pas takimit...

Kujdes me gripin: Pasi vdiq një plak, 2 gra në QKUK janë në gjendje të rëndë

Dy gra të moshës 50 dhe 36 vjeçare janë në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e gripit që aktualisht është përhapur në Kosovë. Dy pacientet gjenden në kujdesin intensiv të Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Mjeku në...

Një vajzë e klasës së 9-të në Mitrovicë u raportua e zhdukur për 24 orë, dyshohet se ishte me të dashurin

Para dy ditësh një vajzë e klasës së nëntë në shkollën “Skënderbeu” në Mitrovicë, u raportua në Polici si e zhdukur. Ajo nuk dihej ku ishte. Madje dikush në Polici raportoi se dyshonte për mundësi të kidnapimit, por historia doli...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -