Monthly Archives: December, 2019

Një zyrtar i VV-së nga Mitrovica vazhdon të marrë rrogë si zëvendësministër i PAN-it

Më 4 shtator të vitit 2018, Sami Zekës iu dhurua posti i zëvendësministrit, duke u futur kështu në vallen e gjatë që Qeveria Haradinaj kishte krijuar në këtë post. Atë botë, Zeka kishte qenë pjesë e AKR-së, parti e cila...

Një fëmijë rrëmben autobusin në Skenderaj, godet vetura dhe e tmerron gjithë qytetin

Një rast i pazakontë ka ndodhur dje gjatë ditës në qytetin e Skenderajt. Një i mitur ka rrëmbyer një autobus që sipas dëshmitarëve që kanë rrëfyer për Indeksonline, i njëjti kishte probleme mentale, derisa ai është arrestuar më pas nga...

Ka vdekur profesori Rexhep Ahmeti

Pas një sëmundje të rëndë, sot në spitalin e Mitrovicës vdiq REXHEP AHMETI prof.dr - profesor i Sociologjisë. Varrimi i të ndjerit do të bëhet me 9 dhjetor 2019 me Ikindi në Varrezat e Veteranëve të UÇK-së në Shipol të...

Aksident në Zhabar, 1 person i lënduar

Para pak minutash është shkaktuar një aksident në fshatin Zhabar, ku është lënduar një person. Dëshmitarët thonë për “jepi zë” se i lënduar është nga Shkupi, dhe atij i është dhënë ndihma e parë. Nuk dihen akoma shkaqet e aksidentit, mirëpo...

Aksident i rëndë në Deberllukë të Vushtrrisë, 7 të lënduar

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 14:00, në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë, përkatësisht te fshati Deberllukë. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë rajonale në Mitrovicë Avni Zahiti. “Në aksident ishin të përfshira dy vetura civile,...

Torcida akuzon skuadrën për kurdisje të ndeshjes në Kupë!

Trepça është eliminuar nga Kupa e Kosovës pasi në takimin e sotëm është mposhtur nga Vushtrria. Pas ndeshjes, tifozëria, Torcidat që përkrahin skuadrën e Trepçës kanë hedhur akuza ndaj këtyre të fundit. Kjo tifozëri ka shkruar në faqen e tyre për...

Reagon edhe Agim Bahtiri për takimin e Sveçlës në Tiranë: Akuzon PDK-në për zhurumë dhe ndarje të Kosovës poashtu paralajmon koalicionin LVV-LDK javën e...

Publikimi i plotë? Shumë zhurmë për asgjë. Kjo është ajo që bëri mbrëmë e sot PDK-ja dhe velgat e saj mediale, pas prezencës së Xhelal Sveçlës në një konferencë ballkanike të ftuar nga miqt ndërkombëtar. Xhelali ishte prezent aty edhe pse...

Ndodhë edhe kjo për humanizëm: Shqiptari nga Tetova i dhuron Halil Kastratit një veturë luksoze, për ta shitur me qëllim ndihme!

Publikimi i plotë? Nje donacion Special! Sa human jane shqiptaret Halil kete makine e kam ba nijet me ta dhane si donacion ty dhe ti ia jep dikujt ne kompenzim me ndonje banese apo e gjeni dike qe e blen dhe pastaj...

Gazetarja dhe analistja Kimete Berisha, i bënë “hor” Sveçlen dhe të tjerët

Publikimi i plotê? A s'kish pas tavolinë tjetër, veç patjetër u 'dashtë' m'u ulë me Gjuriqin. Marre. Ti merr pjesë në takim, por mos fol me Gjuriqin. Nuk bëhet fjalë për tavolinë pune, po për tavolinë qejfi. Nëse s'keni pas vend tjetër ku m'u ulë...

Reagon edhe Xhelal Sveçla rreth takimit të sotshëm në Tiranë

Publikimi i plotë? Të dashur miq, po e shkruaj këtë sqarim jo për ju, por për ata që dëshirojnë keqkuptimin. Une sot jam pjesëmarrës në një konferencë për Bashkepunim Rajonal, organizuar nga CIG dhe Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë....
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...