Monthly Archives: November, 2019

Albin Kurti nga Durrësi: FSK-ja dhe ushtria shqiptare po bashkëpunojnë shkëlqyeshëm

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dje qëndroi në Gjilan ku mori pjesë në varrimin e dy vëllezërve Abazi, të cilët u gjetën të vdekur nën gërmadhat e një hoteli në Durrës pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë në...

Letra e pronarit të hotelit të rrënuar: U turpëruam, kosovarët na thonë vëllezër e motra, por ne si i trajtuam

Më poshtë gjeni një letër të shkruar nga një çam, autor që është pronar i një hoteli të rrënuar në Shqipëri. Letra: Fjalia qe kam patur me shume tmerr te artikuloj ka qene “pushuesit kosovare”! Me kane pyetur jo pak here...

E dhimbshme: Vdes Donart Ahmeti, vogëlushi që e ndihmojë e gjithë Kosova

Ka vdekur vogëlushi nga Shupkovci, Donart Ahmeti, i cili vuante prej vitesh nga një sëmundje. Lajmin e ka bërë të ditur përmes Facebook-ut babai i tij, Fidan Ahmeti. “Miq e dashamirë ju njoftojmë se sotë Donart Ahmeti ka ndërruar jet me...

Pacolli jep 1 milion euro për Shqipërinë

Lideri i AKR-së Behgjet Pacolli ka dhënë sot një lajm tejet të rëndësishëm pas tronditjeve që pësoi Shqipëria nga tërmeti 6.4 rihter. Pacolli ka bërë të ditur se bashkë me familjen e tij dhurojnë 1 milion euro për rindërtimin e...

Të premtën, në të gjitha xhamitë e Kosovës, aksion për ndihmë të të prekurve nga tërmeti në Shqipëri

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, ditën e premte, më 29 nëntor, në të gjitha xhamitë e Kosovës, pas namazit të xhumasë, organizon aksionin për grumbullimin e mjeteve financiare për ndihmë të prekurve nga tërmeti i ditës së sotme...

Ky është qeni me emrin “Satak” i njësive të kërkim-shpëtimit të FSK-së

  Falë tij është bërë shpëtimi i një personi i cili u nxor i gjallë ditën e djeshme nga rrënojat në Thumanë ndërsa arriti të lokalizonte edhe 2 trupat e pajetë të çiftit Greku dhe një pjesëtar të pajetë të...

Marinsi amerikan për FSK-në: Ata i përkasin një klase botërore

Shumë ushtarë nga radhët e FSK-së dhe nga Policia e Kosovës qysh nga momentet e para të ditës së djeshme ishin nisur drejt Shqipërisë, për t’u dalë në ndihmë të gjithë atyre që kishin mbetur nën rrënoja, nga tërmeti...

Edhe gjimnazistët e Mitrovicës ndihmojnë familjet e prekura në Shqipëri

Pas fatkeqёsive tё mёdha qё ndodhёn nё Shqipёri, nxёnёsit e Gjimnazit “Frang Bardhi” morёn iniciativё qё tё ndihmojnё familjet e prekura. Nё saje tё mjeteve tё grumbulluara, nxёnёsit kanё siguruar pako ushqimore dhe higjienike tё cilat janё dёrguar nё pikёn...

HANDIKOS nga Mitrovica ndihmon me mjete ortopedike të goditurit nga tërmeti

Ndihma për të goditurit nga tërmeti nuk ka të ndalur. Publikimi i plotës? Sot edhe Handikos Mitrovica ju bashkua karavanit për t'i ndihmuar sado pak qytetarëve nga Shqipëria. Ne kemi shprehur gatishmërinë që t'ju ndihmojmë me ofrimin e disa mjeteve ortopedike të...

Ushtria e Kosovës!

  Përderisa një numër i madh i ushtarëve të Kosovës gjinden në Shqipëri, duke ndihmuar vëllëzërit e tyre të goditur nga termeti, pjesa tjetër shënoi ditën e tyre. Sot Ushtaria e Kosovës kremtoi 27 Nëntorin “Ditën e Forcës”, ashtu sikur në...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...