Monthly Archives: October, 2019

Nga ora 11:00, e tërë Mitrovica pa ujë

I gjithë qyteti do të mbes pa ujë që nga ora 11:00, për shkak të disa punimeve që Ujësjellësi do të kryejë në gypin kryesor në Shipol. Sic njoftojnë ata, qyteti do të mbetet pa ujë për 4 orë, nëse...

Semaforat nuk qëndrojnë gjatë: Pak javë pasi u aktivizuan, nuk punojnë

Semaforat në kryqëzimin kryesor të qytetit sonte kanë qenë jashtë funksionit. Një qytetar ka raportuar në “Jepi zë” se ata janë të ndalur dhe po krijohen probleme në komunikacion. Vlen të theksohet se këta semaforë janë vendosur pak muaj më herët,...

Gjykata Supreme e konfirmon ankesën e LVV-së

Gjykata Supreme ka marrë vendimin në lidhje me ankesën e parashtruar nga ana e Lëvizjes Vetvendosje për numrin të votave të diasporës Publikimi i plotë nga LVV: Vendimi i Gjykatës Supreme konfirmoi ankesën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Sot në ora 16:19 morëm vendimin...

Në Mitrovicë organizohet fushatë vetëdijesuese kundër kancerit të gjirit

Drejtoria e Shëndetësisë në bashkëpunim me OJQ “Mundësia”, kanë mbajtur disa aktivitete të organizuara në kuadër të muajit Tetor, si muaji kundër kancerit të gjirit. Fillimisht është mbajtur një takim në Sallën e Kuvendit Komunal me karakter informues dhe vetëdijesues,...

Parku tek xhamia, si ujë i pusit

Parku në oborrin e xhamisë kryesore të Mitrovicës, duket si mos më keq. Nga një fotografi e dërguar në adresë të “Jepi zë”, shihet një gjendje e tmerrshme. Për pastërtinë e këtij parku, ishte raportuar dhjetëra herë por asnjëherë nuk janë...

Përfaqësuesit komunal bënë homazhe për Kapterr Baki Ejupi

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari, Faruk Mujka, dhe drejtorët komunal, sot kanë bërë homazhe tek Kazerma e FSK-së “Minatori”, në shenjë nderimi me rastin e vdekjes së Kapterr Baki Ejupi, i cili dje ka ndërruar...

Portieri i papërsëritshëm që ka pasur qyteti buzë Ibrit

1-shi në fushë, 1-shi në qytet, 1-shi kudo. Portieri nga Mitrovica më i miri në Kosovë, i shpallur edhe zyrtarisht në vitin 2012. Kampion me skuadrën e tij, fitues i kupës e supërkupës, pjesëmarrës edhe në Ligën e Kampionëve, shkruan Zëri...

Rrotullohet vetura në Kçiq të madh, shpëton mrekullisht shoferi

Një shofer i moshuar është vetërrotulluar sonte rreth orës 20:00, mirëpo fatmirësisht ka shpëtuar. Rasti ka ndodhur në fshatin Kçiq i Madh, saktësisht në vendin e njohur si “te qeshmja”. Dëshmitari nga vendi i ngjarjes i ka thënë “Jepi zë” se...

Pensionohet doktoresha Xhika Leku, punoi për 40 vjet si kirurge

Doktoresha 40 vjeçare nga Mitrovica, Xhika Leku, është pensionuar sot pas një karriere të gjatë. Ajo ka qenë kirurgja e parë shqiptare në Kosovë, ku kishte nisur punën në vitin 1982. Lika ka qenë kryeshefe e Repartit të Kirurgjisë në Spitalin...

Mësohet shkaku që solli vdekjen e nënoficerit të FSK-së në Mitrovicë

Një nënoficer i lartë i FSK-së ka vdekur sot gjatë testimeve fizike. "Jepi zë" mëson se ai është Baki Ejupi, 45 vjeç, dhe ka vdekur para 1 ore në stadiumin "Adem Jashari", ku po kryheshin testimet. Policia e kanë konfirmuar rastin...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...