Monthly Archives: September, 2019

U përurua para pak ditësh, por bie dritarja në shkollën “Ismail Qemali” – rrezikohen nxënësit

Sot gjatë zhvillimit të orëve mesimore në shkollën "Ismail Qemajli" ka ndodhur diçka e pazakontë. Dritarja e një klase ka rënë. Në orën mesimore të profesorit Qazim Nimani, gjatë procesit mësimor, papritmas një dritare kishte dalë nga vendi duke rënë...

Raportimi i “Jepi zë” alarmon Bahtirin: Kthehet drejtoresha që kishte ofruar dorëheqje

Drejtoresha Zybejde Gogoli-Latifi që nga java e shkuar kishte dhënë dorëheqje për shkak të presioneve për pranim të nxënësve. Mirëpo, ajo sot doli në punë. “Jepi zë” ka mësuar se ajo dorëheqjen e kishte ofruar, mirëpo nuk ishte pranuar nga...

Aksident i rëndë në Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në fshatin Kaçandoll të Mitrovicës ku një veturë ka rënë në humnerë. Si pasojë e këtij aksidenti ka edhe persona të lënduar Rastin për media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e...

Grushta e kapje fyti: Molliqaj e Abazi u rrahën si në filma pas debatit

Kanë dalë pamjet e rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë. Përfaqësuesit e PSD-së dhe VV-së ishin përfshirë në përleshje fizike, pas një debati televiziv i...

Drejtoresha e Gjimnazit jep dorëheqje, refuzoi të pranonte nxënës të dobët që ia dërguan pushtetarët

Drejtoresha e Gjimnazit “Frang Bardhi”, Zybejde Gogoli-Latifi, është dorëhequr ditë më parë nga pozita e saj për shkak të presioneve për regjistrim të nxënësve. Sipas mëson "Jepi zë", asaj i kishin shkuar listat e gatshme për pranim nga njerëz me...

Konfirmohet raportimi i “Jepi zë”: Nipi i kolonelit Ahmet Krasniqi, kalon në PDK

Sot gjatë ditës “Jepi zë” raportoi se nipi i kolonelit Ahmeti Krasniqi, Aziz Krasniqi, do të kalojë në partinë e Kadri Veselit. E kjo gjë u konfirmua sonte, me një takim që u mbajt në orët e mbrëmjes në fshatin...

Nipi i kolonelit Ahmet Krasniqi, i bashkohet sot PDK-së

Ditë më parë partisë së Kadri Veselit iu bashkua ish-komandanti i Koshares, Hisen Berisha, duke bërë kështu bujë të madhe. E pikërisht kalimi i Hisen Berishës i ka paraprirë dhe është përdorur si urë, që PDK-ja të arrijë ta bind...

Mitrovica zgjohet në mungesë të ujit të pijës, Ujësjellësi ka shpjegim

Mitrovica sot është zgjuar me mungesë të ujit të pijshëm poashtu gjatë mbrëmjes ka pasur mungesë të energjisë elektrike. Kjo ka shkaktuar edhe mungesën e ujit të pijshëm, me këtë rast Kompania Ujësjellësi Rajonal “Mitrovica” ka njoftuar arsyet e mungesës...

Vendlindja bëhet gati për ta pritur Vjosa Osmanin në Mitrovicë

Të rinjtë e Zhabarit kanë nisur punën për tubimin e të dielës. Ata thonë se vendlindja e Vjosës do të bëj çmos për një tubim sa më madhështor. Ky tubim i LDK-së vije pas tubimit të madh në Prishtinë.

Autobusit që po shkonte për Mitrovicë, i del rrota në lëvizje e sipër

Një autobusi që po lëvizte në relacionin Prishtinë-Mitrovicë, i ka dalur rrota. Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes i kanë thënë "Jepi zë", se autobusi ishte me udhëtarë. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth orës 10:30. Deri tash, nuk është raportuar për të...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...