13 vjeçarja kosovare bëhet nënë, bashkëjetonte me një 16 vjeçar

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Është vetë fëmijë por një 13 vjeçare u bë edhe nënë. Ajo lindi një vajzë 2.9 kg babai i së cilës është i mitur. Mjekët thonë se gjendja e nënës dhe e të posalindurës është e mirë.

Rr.H. muajin e kaluar mbushi 13 vjet.

Edhe babai i foshnjës është i mitur. Ai që të mërkurën u pa para spitalit me nënën e tij dhe atë të vajzës që lindi beben ka vetëm 16 vjet dhe bashkëjeton me partneren e tij në Ferizaj.

Ai thotë se e bija erdhi në jetë nga dashuria.

Të njëjtën gjë e thanë edhe familjarët e vajzës të cilët po ashtu e pranojnë se ishin në dijeni si për lidhjen ashtu edhe për shtatzëninë e bijës së tyre.

Familjet e dy fëmijëve që u bënë prindër jetojnë në kushte të rënda. Nëna e re thuhet se e ka lënë shkollën më herët.

Policia konfirmoi se mori në pyetje baballarët e të miturve  dhe se ata me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë./klankosova

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera