​Anketa e KosovaPress: PDK, partia e parë në zgjedhjet e 6 tetorit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Numri i votuesve në anketën e KosovaPress vijon e rritet e kështu ka ndryshime edhe në renditjen e partive politike në pyetjen se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit.


Votuesit deri në paraditen e sotme kanë zgjedhur Partinë Demokratike të Kosovës si partinë që duhet të udhëheqë me vendin pas 6 tetorit. 10865 votues ose 36% mendojnë se PDK duhet t’i fitojë zgjedhjet.

Në vendin e dytë është Lidhja Demokratike e Kosovës me 9775 vota ose 32%.

Lëvizja Vetëvendosje është e treta me 8626 të votave ose 29%.Është interesant fakti Nisma-AKR-PD dhe AAK-PSD kanë përqindje të njëjtë me 1%, por koalicioni me kandidat për kryeministër Fatmir Limajn ka 432 vota, ndërsa ai me kandidat Ramush Haradinajn 270 vota.

Ndërsa 161 votues kanë thënë se nuk e dinë se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve.Ndryshe, gjatë ditës së djeshme ka qenë LDK që ka udhëhequr me anketën.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera